درباره مپنا

گروه مپنا – ابرشرکت مهندسی ایرانی – مجموعه‌ای تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی و مشتمل بر گروه مپنا به عنوان شرکت مادر، به همراه ۴۱ شرکت‌ تخصصى زیرمجموعه است که در زمینه مهندسى، احداث و توسعه نیروگاه‌های حرارتى (بخار، گازی و سیکل ترکیبی)، نیروگاه‌هاى انرژى تجدیدپذیر، تأسیسات تولید همزمان برق و حرارت و نیز برق و شیرین‌سازى آب، مهندسى، اجرا و توسعه پروژه‌های نفت وگاز در خشکى و دریا و مهندسى و احداث پروژه‌های حمل و نقل ریلی، خدمات تصویربرداری پزشکی، برقی‌سازی، ارائه خدمات بهره‌برداری، تعمیر و نگهدارى در صنایع مذکور و نیز سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌هاى یاد شده در چارچوب انواع روش‌های قراردادی و سرمایه‌گذاری خصوصا به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند.

گروه مپنا از آغاز تأسیس در سال ۱۳۷۱، اجرای نزدیک به یکصد اَبَر پروژه به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد یورو را در کارنامه خود ثبت نموده است. علاوه بر آن، ۶۰ محصول گوناگون و ۸۵ نوع خدمات مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

جایگاه مپنا

  • اولین و بزرگترین پیمانکار عمومی نیروگاهی در خاورمیانه و غرب آسیا
  • اولین و بزرگترین سازنده کلیه تجهیزات اصلی نیروگاهی در ایران
  • اولین و بزرگترین سرمایه‌گذار ایرانی طرح‌های نیروگاهی خصوصی در کشور
  • پیمانکار عمومی پروژه‌های بالادست و میان‌دست در صنعت نفت و گاز
  • سازنده لوکوموتیو و مجری پروژه‌های مختلف حمل و نقل ریلی در کشور

 

گروه مپنا مجموعه‌ای صنعتى است مشتمل بر گروه مپنا به عنوان شرکت مادر، به همراه شرکت‌هاى متعدد تخصصى تابعه و وابسته به آن که در زمینه مهندسى، احداث و توسعه نیروگاه‌های حرارتى، نیروگاه‌هاى انرژى تجدیدپذیر، تأسیسات تولید همزمان برق و حرارت، تأسیسات تولید همزمان برق و شیرین‌سازى آب، مهندسى، اجرا و توسعه پروژه‌های نفت و گاز در خشکى و دریا و مهندسى و احداث پروژه‌های حمل و نقل ریلی، خدمات تصویربرداری پزشکی، برقی‌سازی، ارائه خدمات بهره‌برداری، تعمیر و نگهدارى در صنایع مذکور و نیز سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌هاى یاد شده در چارچوب انواع روش‌های قراردادی و سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند.

درباره مکو

شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در تیر ماه ۱۳۸۳ با هدف پاسخگویی به نیازهای گروه مپنا در صنایع نیروگاهی با کسب دانش و فناوری لازم در حوزه برق، کنترل، حفاظت و ابزار دقیق تاسیس گردید. در ادامه این شرکت گستره فعالیت خود را در حوزه‌های نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی، حمل و نقل ریلی و انرژی‌های تجدیدپذیر توسعه داده‌ است. ماموریت شرکت مکو به عنوان یکپارچه ساز و ارائه دهنده راهکار، طراحی و تولید سیستم‌ها و محصولات کنترل و الکترونیک برای کسب و کارهای نیروگاهی، نفت و گاز، حمل و نقل ریلی و سایر مجموعه‌های صنعتی می‌باشد.

درباره آزمایشگاه نوآوری باز مکو (MECO Next)

آزمایشگاه نوآوری باز مکو (MECO Next)، توسط شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و شهرداری کرج تأسیس و راه‌اندازی گردید. این اقدام در راستای راهبرد نوآوری باز و اولین تجربه گروه مپنا در مشارکت با اکوسیستم استارت‌آپی و فن‌آورانه کشور می‌باشد.

اولین اقدام عملیاتی این مرکز،  یک برنامه شتابدهی در حوزه فن‌آوری‌های تحول‌آفرین و همچنین کسب و کارهای مرتبط با فعالیت‌های گسترده گروه مپنا می‌باشد.

خدمات این مرکز به افراد و خصوصا تیم‌های نوآور و فن‌آور در قالب‌های مختلف تحقق می‌یابد. در کنار سرمایه‌گذاری و خدمات مشاوره، راهبری و تجاری‌سازی مرسوم، امکانات و ظرفیت‌های بالای گروه مپنا در بخش‌های مختلف از مزایای منحصر به فرد این مرکز محسوب می‌شود.

مکونکست در راستای طرح کلان شهر دانایی، با پشتیبانی شرکت مهندسی و ساخت برق کنترل مپنا (مکو) و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأسیس شد. مکونکست نوآوری را عنصر کلیدی رشد می‌داند و برای تحقق ایده‌های نوآورانه همراه با کارآفرینان است تا با سرعت و قدرت بیشتری ایده‌های خود را محقق کنند و به مرحله تجاری سازی برسانند.

مکونکست در حوزه‌های هوش مصنوعی، علوم داده، امنیت سایبری، اینترنت اشیاء و رباتیک و . . . سرمایه‌گذاری می‌کند و در این مسیر از دانش منابع انسانی با تجربه، تکنولوژی‌ها و تجهیزات شرکت مکو و ظرفیت‌های آن در عرصه‌های الکترونیک، مکاترونیک، طراحی، مهندسی، ساخت و تولید بهره می‌برد.

آزمایشگاه نوآوری باز مکونکست در یک مشارکت بلند مدت گام به گام در کنار کارآفرینان است و خدمات سرمایه‌گذاری، زیرساخت‌های لازم از جمله پلتفرم‌های نوین مبتنی بر اینترنت اشیاء، فضای کار اشتراکی، کارگاه‌های آموزشی و کارگاه الکترونیک را ارائه می‌دهد تا ایده‌های نوآورانه توسعه یابند و هر چه سریعتر جهت درآمدزایی به مشتریان فعلی مکو، گروه مپنا و بازارهای جدید ارائه شود.

اسکرول به بالا